28 May 2019 - Respublika Günü
28 may 2019-ci il tarixində Pretoriya şəhərində 28 May Respublika Günü və Azərbaycanın diplomatik xidmət orqanlarının 100 illik yubileyi münasibətilə Səfirliyimiz tərəfindən ziyafət verildi.
Ziyafətdə Azərbaycanın Cənubi Afrikadakı diasporanın nümayəndələri, ölkədə akkreditə olmuş diplomatik korpusunun üzvləri, Cənubi Afrika XİN-nin və digər dövlət strukturlarının rəsmiləri iştirak etdilər.
Azərbaycan Respublikasının CAR-dakı müvəqqəti işlər vəkili A.Nağıyev nitqində Azərbaycan Respublikasının diplomatik xidmət orqanlarının tarixi və fəaliyyəti barədə bəhs etmiş, müasir Azərbaycanın iqtisadi və ictimai həyatında son illərdə əldə edilmiş nailiyyətləri barədə məlumat verdi.
Ziyafətdə Azərbaycanın klassik və müasir müsiqisi səsləndirmiş və İRS jurnalının Azərbaycanın diplomatik xidmətinin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş xüsususi buraxılışı və digər çap materialları yayımlanmışdır.

28 May 2019 - Republic Day Celebration
On May 28, 2019, the Embassy of the Republic of Azerbaijan in South Africa hosted a reception in Pretoria on the occasion of the Republic Day and the 100th anniversary of the diplomatic service of Azerbaijan.
The Azerbaijan's diaspora in South Africa, members of diplomatic corps accredited in Pretoria, representatives of the South African Foreign Ministry and other government institutions took part in this function.
The Chargé d'Affaires of the Republic of Azerbaijan Mr. A. Nagiyev made a speech on the history and activities of the diplomatic service of the Republic of Azerbaijan and recent achievements of the economic and the social life of Azerbaijan.
At the reception, the classic and contemporary music of Azerbaijan was performed and the special edition of IRS magazine dedicated to the 100th anniversary of the diplomatic service of Azerbaijan was presented to the guests.